Jaké barvy lze tisknout

Sublimace na barevný podklad

Při sublimačním tisku na barevný podklad např. žluté reflexní vesty dojde při sublimaci modré barvy do žlutého podkladu ke "smíchání" barev, kdy výsledkem je barva zelená. Pro namíchání barev při tisku na barevné podklady slouží tyto vzorníky. U tisku na barevný podklad není technicky možné dosáhnout odstínu všech barev, toto lze opět řešit použitím bílé nažehlovací folie.

Škála barevnosti při tisku na barevný podklad (reflexní žlutá) Škála barevnosti při tisku na barevný podklad (reflexní oranžová)
Stáhnout v plné velikosti
(457 kB)
Stáhnout v plné velikosti
(722 kB)

UPOZORNĚNÍ: Vámi vnímaná barevnost se může odliškovat od skutečnosti v závislosti na nastavení Vašeho zobrazovacího zařízení.

Sublimace na bílou folii

Bílá sublimační folie má široké možnosti využití, některé z nich již byly zmíněny. Jedná se o potisk oblečení z nesyntetických materiálů, na které je pak potištěná folie nažehlena termolisem a dále je často využívána i k potisku reflexního oblečení, kdy je požadavek na barevnost tisku v odstínech, které reflexní podklad neumožňuje, jak vidíte výše. Bílý podklad zaručuje věrné dosažení všech barev a lze ho dále kombinovat např. s reflexním potiskem.

Škála barevnosti při tisku na bílou sublimační folii
Stáhnout v plné velikosti
(767 kB)